Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Gabinet

 

Gabinet Wrózki Elleni

 

 

 

Zapraszam do gabinetu magii i czarów

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 oceń
13
5

komentarze (11) | dodaj komentarz

prawdziwych maślanek już nie ma

Dziś prawdziwych maślanek już nie ma

 

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Pora obiadowa w upalny letni dzień. Na stole talerz młodych ziemniaczków posypanych koperkiem, a do tego szklanka chłodnej maślanki albo zsiadłego mleka. Brzmi smakowicie? Jest tylko jeden problem: na sklepowych półkach nie uświadczysz już maślanki! Coś, co sprzedaje się w sklepach z nazwą "maślanka" na etykiecie, nie ma nic wspólnego z tym, czym częstowały nas nasze babcie. Te mleczne napoje nie mają ani smaku, ani wartości odżywczych.

W sklepach z nabiałem można dostać zawrotu głowy. Wybór jest ogromny. Są maślanki wiejskie, babuni, niskotłuszczowe, wysokotłuszczowe, a nawet truskawkowe czy pomarańczowe. Wszystkie, jak głoszą napisy na etykietach, naturalne i super zdrowe. Niestety to nie do końca prawda.
– Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Dzisiejsze określenie "maślanka" może zmylić klienta. Kiedyś nazywano tak produkt uboczny powstający podczas wytwarzania masła. Teraz jest to produkt mleczarski, który ma niewiele wspólnego z pierwowzorem - mówią fachowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, którzy przepadali dostępne na naszym rynku „maślanki”.
Ponieważ popyt na nie jest ogromny, producenci prześcigają się w pomysłach na nowe rodzaje maślanek. Ale jednocześnie ułatwiają sobie życie i produkcję. Najczęściej więc robią maślankę z mleka z dodatkiem kultur bakterii. Dokładnie tak samo, jak powstają... jogurty. Często też wykorzystywane są różne rodzaje mleka w proszku i przeróżne ulepszacze.
Czy zrezygnować więc z picia maślanki? Nie, ale należy pamiętać, że oprócz smaku nie znajdziemy tam wartości odżywczych. Sklepowa maślanka nie pomoże nam też na kłopoty żołądkowe tak, jak ta babcina. Z jednym wyjątkiem. Jeżeli w składzie produktu znajdziemy informację, że powstał z „maślanki w proszku”, możemy kupować natychmiast. Będzie smakować prawie jak ta prawdziwa.
Dr hab. Paweł Glibowski z Zakładu Technologii Mleka i Hydrokoloidów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dodaje:
Polskie normy przewidują możliwość dodania do maślanki do 2 procent przeróżnych stabilizatorów i polepszaczy. Producenci korzystają z tego, ponieważ pomaga im to uzyskać atrakcyjny wygląd produktu. Dawna maślanka
Maślanka tradycyjna to produkt powstający podczas produkcji masła. Była bogata w lecytynę, białka i sole mineralne. Dzięki zawartości kwasu mlekowego wzmagała wydzielanie soków trawiennych, pobudzała i regulowała procesy trawienne.
Dzisiejsza maślanka

Maślanka dziś to napój mleczny bez większych wartości odżywczych. Można w niej znaleźć mleko w proszku, żelatyny zwierzęce, gumę guar i skrobię modyfikowaną, pektynę.

 

Jednak mam na to sposób , by pić prawdziwą naturalną maślankę, lub kefir bez żadnej chemi. Maślanka , czy kefir swojej roboty robi się z grzybka tybetanskiego który jest naturalnym grzybkiem wyhodowanym w domu .


 

PODSTAWOWE INFORMACJE na temat grzybka tybetańskiego: Historia cudownego grzybka zaczyna się w górach Kaukazu. Został odkryty przez przypadek przy produkcji zsiadłego mleka. Ludność Kaukazu należy do długowiecznych, dożywają w zdrowiu bardzo sędziwego wieku, 100-115 lat nie należy do rzadkości.
Prawdopodobnie grzybek trafił do Polski za sprawą profesora, który przez 5 lat mieszkał w Indiach. W tym czasie bardzo ciężko zachorował na raka wątroby. Opiekował nie nim tybetański mnich dając mu do picia grzybek a mleka. Do kraju wrócił zdrowy ze szczepem cudownego eliksiru.

Kurację grzybkiem stosujemy przez 20 dni, pijemy go najlepiej przed snem. Po tym czasie robimy 10 -cio dniową przerwę. Cykl taki możemy powtarzać przez dłuższy okres czasu, nawet parę lat. Robienie przerw nie jest konieczne. Ale organizm może się uodpornić na działanie grzybka, więc po przerwie substancje lecznicze działają lepiej.

Właściwości lecznicze grzybka:
reguluje przemianę materii, zapobiega zaparciom
obniża poziom złego cholesterolu
wspomaga leczenie serca
wytwarza naturalne antybiotyki, leczy stany zapalne
hamuje wzrost komórek rakowych
leczy choroby przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy
łagodzi skutki stresu, eliminuje zmęczenie, wyczerpanie
zwiększa libido
opóźnia proces starzenia się komórek
pomaga walczyć z bezsennością
zewnętrznie: pomaga na oparzenia słoneczne
dostarcza wielu witamin

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE grzybka:

 1. Reguluje przemianę materii w organizmie,
2. Wspomaga leczenie chorób serca i naczyń wieńcowych,
3. Rozkłada tzw. „zły cholesterol” i złogi w naczyniach tętniczych,
4. Jest probiotykiem, leczy wszystkie stany zapalne w organizmie,
5. Wytwarza interferon- substancję zwalczającą wirusy,
6. Kompilacja substancji tworzonych przez grzybka hamuje wzrost komórek nowotworowych,
7. Reguluje ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi,
8. Leczy wątrobę, śledzionę i trzustkę,
9. Zbawiennie działa na nerki, pęcherz i przewody moczowe,
10. Leczy choroby dróg żółciowych, rozpuszcza kamienie,
11. Szybko i skutecznie leczy choroby przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy,
12. Eliminuje stany zmęczenia, wyczerpania, łagodzi skutki stresu,
13. Działa hamująco na proces starzenia się komórek somatycznych w organizmie,
14. Wzbogaca mleko w witaminy, stanowiąc ich całkowicie naturalne źródło.

Kefir z grzybka zawiera unikalne i o większej różnorodności szczepy bakterii w stosunku do innych jogurtów, czy kefirów!

 

HODOWLA GRZYBKA:
Zalewamy w słoiku dwie łyżeczki grzybka szklanką mleka (na 1 łyżeczkę grzybka przypada ok. 150 ml mleka itd.) Po 24 godzinach mieszamy go i cedzimy przez sitko (plastikowe - grzybek nie znosi metalu). 

 

Kurację grzybkiem stosujemy przez 20 dni, pijemy go najlepiej przed snem. Po tym czasie robimy 10 -cio dniową przerwę. Cykl taki możemy powtarzać przez dłuższy okres czasu, nawet parę lat. W kuracji należy robić przerwy, ponieważ organizm przyzwyczaja się do leczniczych substancji, co zmniejsza ich działanie. Robiąc przerwy w piciu napoju z grzybka uzyskujemy lepszy efekt leczniczy.


Grzybek tybetański jak każdy inny grzyb na tej planecie: rozmnaża się. W ciągu tygodnia rośnie ok. 1/3 swojej objętości.

 

Jego koszt w relacji do właściwości jest niemalże zerowy, w każdym razie nie ma porównania do żadnych leków.

 

PO OTRZYMANIU GRZYBKA:
Należy go bezzwłocznie wypłukać pod bieżącą wodą, a następnie zalać mlekiem według proporcji – 1 łyżeczka grzybka na 100ml mleka pełnotłustego (3,2%, najlepiej z kartonu lub mleka „prosto od krowy”) i odstawić w zaciemnione miejsce o temperaturze pokojowej na 24-48godzin.

 

Łyżeczkę grzybka umieść w szklance lub innym szklanym naczyniu i zalej 150-200ml mleka nie gotowanego . PO 24 godzinach przecedź powstały kefir przez plastikowe sitko. Do pielęgnacji grzybka – tak jak w przypadku alg – używaj wyłącznie plastikowych lub drewnianych sit czy łyżeczek (grzybek, którego systematycznie traktuje się metalem – traci swoje właściwości i ginie). Wyprodukowany przez grzybka kefir należy wypić, natomiast grzybka dobrze wypłucz na sitku pod bieżącą, chłodną wodą. Należy go płukać tak długo, aż woda, wyciekająca z sitka będzie czysta a nie „mleczna”. Grzybka zalej ponownie świeżym mlekiem i odstaw, najlepiej najlepiej zacienione miejsce o temperaturze pokojowej, na 24 godziny. Naczynie, w którym znajduje się grzybek i mleko możesz nakryć gazą. POWSTAŁY KEFIR MOŻNA OD TEJ PORY PIĆ.

 

KEFIR Z GRZBKA - KURACJA
Kefir z grzybka pijemy przez 20 dni raz dziennie, najlepiej wieczorem przed snem. Po 20 dniach robimy 10 dni przerwy i jeżeli zajdzie potrzeba, kurację powtarzamy do skutku (przeważnie przez kilka miesięcy, ale często już po 2-3 kuracjach, występuje poprawa stanu zdrowia).

 

UWAGA: Grzybek nie może mieć styczności z metalem, bo to go zabija, nie powinien stać w zalewie dłużej niż 48h. Grzybek wzrasta, więc należy zwiększyć ilość mleka lub zmniejszyć ilość grzybka.


oceń
36
5

komentarze (18) | dodaj komentarz

Szeptucha z Podlasia

 

 

Szeptucha z Podlasia

 

Wróżka  Elleni

 

 

 

 

 

Poznaj swoją przyszłość

 

 

Jestem wróżką szeptuchą mieszkam na podlasiu w Białymstoku, wróżę z kart tarota kart klasycznych z fusów po kawie pianki po napojach .


 

 

Zamawiam od klątw urokow czarów starymi metodami polegającymi na modlitwie i kadzeniu różnymi ziołami, zaszeptaniu wszelikiego zła i chorób.

 

 

O Podlasiu

W miejscach mocy koncentruje się pozytywna energia Ziemi i Kosmosu. Człowiek od zarania dziejów potrafił wyszukiwać takie miejsca, aby wznosić w nich różne ważne obiekty. Dziś przedstawiamy kilka miejsc mocy położonych na Podlasiu.

Miejsca mocy koło Białegostoku.

Polski geomanta Leszek Matela namierzył linię geomantyczną Wielkiej Piramidy w Gizie, przebiegającą przez ruiny zamku Zygmunta Augusta w Tykocinie.

Podróż po podlaskich miejscach mocy rozpoczynamy od Białegostoku. Samo miasto nie jest stare, gdyż prawa miejskie nadał mu oficjalnie August III Sas dopiero w 1749 r., jednak pierwsze o nim wzmianki pochodzą już z roku 1426. W czasach prehistorycznych na tym terenie zbudowali osadę prawdopodobnie Bałtowie.
Do najciekawszych pod względem geomantycznym obiektów Białegostoku należy stary kościół przylegający do dzisiejszej katedry. Obecną świątynię zbudowano w 1617 r., niemniej wcześniej istniały w tym miejscu inne budowle sakralne. Silne pozytywne promieniowanie można odczuć szczególnie w kryptach kościoła.
Najbardziej znaną ulicą centrum Białegostoku jest Lipowa. Co ciekawe, zlokalizowano ją dokładnie wzdłuż linii geomantycznej (ley line) łączącej stary kościół z kościołem św. Rocha. Pośrodku linii znajduje się cerkiew prawosławna pod wezwaniem Mikołaja Cudotwórcy. Kościół św. Rocha wzniesiono na wzgórzu w miejscu dawnej kaplicy. Ośmiokątna forma świątyni wyraża Gwiazdę Poranną i wzmacnia występujący tu układ stymulujących promieniowań. Kościół usytuowano w miejscu skrzyżowania jeszcze jednej linii geomantycznej, przebiegającej wzdłuż ul. Krakowskiej do Wzgórza Marii Magdaleny. Na szczycie tego pagórka stoi zabytkowa cerkiewka ufundowana przez hetmana Branickiego. Znajduje się ona na cieku wznoszącym, co zwiększa klimat pozytywnego promieniowania.

 

 

 

 

Jestem też bioenergoterapetką,medium, w moiej  wieloletniej praktyce  wykorzystaniu 4 żywioły natury, ogień, woda,ziemia, powietrze.Posiadam dar przyciągania metali do mojego ciała .Mam wiele osiągnięć jestem znaną osobą w mediach .

 

 

Na moich blogach pokazuję  to kim jestem, nie ukrywam swojej twarzy za parawnem rożnych programów wróżbiarskich itp. Wróże w miejscu zamieszkania jak też telefonicznie na odległość .

 

 

Oko proroka

 

Wróżba wahadełkiem

 

 

Zamawianie klątw  uroków czarów kadzenie modlitwa

 

 

Oczyszczanie negatywnej energii

 

 

 

 

 

 

 

 

Szeptucha inaczej archiwum


(Maciek Pilarski/WP)

 

 

Na Podlasiu jest wiele miejscowości gdzie mieszkają kobiety które zajmują się czarami zamawianiem od klątw i uroków , chorób zwierząt oraz wykonują wiele innych rytuałów i magii. Mają to nabyte we krwi po swoich przodkach i przekazach rodzinnych . Odwiedzają nas w tym celu ludzie i proszą o pomoc.

Jednym pomagamy i ludzie tu przyjeżdżając nawet z dalekich zakątków polski i zagranicy są szczęśliwi że tak się dzieje że jest ktoś kto im może pomóc w ich kłopotach zdrowotnych , uczuciowych , finansowych lub innych zagadnieniach i sprawach odnośnie ich dobytku . Są też u nas szeptuchy czarownice które szkodzą na życzenie, odprawiając złe rytuały i czarną magię voodoo.

O tym głośno się nie mówi jest to temat tabu , jednak miedzy sobą w każdej wsi nawet dziecko wie gdzie mieszka dobra szeptucha czy zła i kto komu pomaga a kto komu szkodzi , czasem zdarza się ze zajmują się tym również mężczyźni , nikomu to nie przeszkadza . Za zwyczaj ksiądz tylko na ambonie krzyczy na takich ludzi którzy odprawiają te starosłowiańskie obrzędy. Znamy się na magii i czarach od wielu pokoleń . Do czarów magii i różnych rytuałów wykorzystujemy 4 żywioły

 

ziemia


woda

ognień

powietrze

 

 

Korzystamy ze świętych relikwii, takich przedmiotów jak zioła , owoce, jajka a czasem wykorzystujemy do tego zwierzęta i ludzi. Dla nas to wszystko jedno co do czego i kiedy wykorzystamy , ważne jest to aby nasza magia działała. Jedni w nasze czary i rytuały wierzą a inni patrzą na to z przymrużeniem oka mówiąc że to są zabobony , a my jesteśmy nawiedzone . Jednak kiedy przychodzi czas że muszą skorzystać z naszych usług pukają do naszych drzwi prosząc o pomoc . Nikomu nie odmawiamy , chyba że uznamy że tej czy innej osobie nie możemy pomóc , wtedy taka osoba nie otrzyma u nas pomocy, chyba że pójdzie do innej szeptuchy, czy zaklinaczki, wróżki, wybór należy do tych którzy nas odwiedzić chcą . Ja zajmuję się przepowiedniami z kart Tarota oraz kartami klasycznymi. Mam bogaty wachlarz swoich usług. Zajmuję się bioenergoterapią , wróżbami z wahadełkiem różdżką, odnajduje zaginione osoby oraz , interpretuję sny . Zajmuję się także medium , pismem magnetycznym , obcuje ze światem zmarłych na życzenie klienta zdejmuje klątwy uroki i czary oraz jeżdżę na wieś zamawiać zwierzęta .Urodziłam się tu na Podlasiu w Białymstoku i spędziłam cześć mojego życia . Wiele tajników wróżb i magii nauczyłam się też od romów . W trakcie czytania mojej strony , dowiecie się więcej o mnie . Życzę miłych wróżb . Na mojej stronie znajdziecie wiele ciekawych wpisów o magii czarach zaklęciach i wróżbach , a także innych związanych z czarami interesujących opowiadań . Jeżeli uznacie że strona jest ciekawa i będziecie mieli wiele ciekawych pytań , wejdziecie na mój mini czat , możecie tam napisać kilka słów do mnie , o ile będę wolna w tej chwili odpiszę wam na wasze zagadnienia. Możecie też do mnie wysłać list na moją pocztę lub przyjść do mnie osobiście , bądź odwiedzić mnie w Białymstoku.

 

 

.


oceń
1
4

komentarze (16) | dodaj komentarz

ZAKLĘCIA FINANSOWE

.

Grosik na szczęście
ZAKLĘCIA   FINANSOWE

 .CZARODZIEJSKI GROSIK

Czar na zdobycie pieniędzy

Do zaklęcia potrzebna jest mała pułapka na myszki, 2 świece koloru granatowego i jedna koloru srebrnego, kartka i długopis.


Rytuał odprawiamy podczas pełni księżyca. Robimy mały ołtarzyk na którym zapalamy trzy świece , kładziemy tam papierowy pieniążek (może to być  np.10zł)na kartce piszemy swoje życzenie dotyczące finansów . Medytujemy nad naszym problemem finansowym prosimy Aniołów od finansów o pomoc w naszej sprawie okł 15 minut , pisząc nasze życzenie na kartce .

uwaga: możesz wpisać tylko trzy życzenia finansowe , pułapkę ustawiamy na parapecie okna tak by promienie  księżyca padały na nią , pułapka musi być otwarta tak jak byśmy czekali na zdobycz która w nią wpadnie .(pieniążek zakładamy w pułapce tak podobnie jak byśmy zakładali  przynętę na myszkę)

Do pułapki zaczepiamy jeden papierowy pieniążek na przynętę Aniołów  szczęścia finansowego . Okno zostawiamy uchylone za oknem spal tą kartkę a popiól niech rozwieje wiatr pozniej możesz iśc spać.Kiedy rano wstaniesz a w naszej pułapce zostaną schwytane pieniążki możemy być pewni że Aniołowie finansów dali nam szansę na to by nasze sprawy finansowe poprawiły się w szybkim czasie .Wyjmujemy pieniążek z pułapki i chowamy go w portfelu, ale w oddzielnej kieszonce tak by go nie wydać a mieć go dłuższy czas na szczęście.Jeżeli w pułapkę nie schwytamy pieniążków znaczy to ze Aniołowie finansowi nie mogą w tym czasie spełnić naszej prośby, rytuał możemy powtórzyć w następnym miesiącu. Życzę powodzenia.II Sposób na pozyskanie finansów


Do rytuału potrzebna jest kartka , długopis , szklanką z mocno  osoloną wodą , srebrna świeca i jeden grosik .

Na kartce wypisz życzenie poniżej wypisane .


Zapal srebrną świecę .

Weź jeden grosik zanuż go w szklance z osoloną wodą przy  pełni księżyca .

Na białej kartce papieru napisz swoje życzenie , odnośnie pracy zarobków lub innych  spraw finansowych , zapal srebrną świecę .

Następnie trzymając szklankę z wodą i  zanużonym tam  grosikiem  wysoko nad płomieniem świecy  wypowiedz zaklęcie:
Proszę Cię "Boże i wszystkie żywioły , wobec prawa przyczyny i skutków
proszę was o pomoc w zarobieniu pieniędzy których poszukuję.

Tu i teraz - przy tej świecy przyrzekam wam
iż użyję ich jedynie dla dobrych spraw,
tako więc proszę was o łaskę i dar dla mnie.
Niech się tak stanie !"

Po wypowiedzianych słowach  wylej wodę  ze szklanki za okno lub na zewnątrz   w stronę księżyca .

Niech wszystkie moce będą z Tobą .

oceń
11
5

komentarze (19) | dodaj komentarz

Magia miłosna


 .
Wrzuć kwiat rózy do napju dla ukochanego a pokocha
Cię na Całe życie 


 

TYLKO KOBIETA MOZE TAKĄ MAGIĘ ZASTOSOWAĆ

USIDLAM CIE NA WIEKI TYM NEKTAREM MOIM

BĘDZIESZ MÓJ TYLKO MÓJ  NA INNĄ NIE SPOJRZYSZ 

ZA MNĄ SWOJE OCZY WYPATRZYSZ .

Jak wiemy ukochana osoba często jest pod wpływem negatywnej energii i  po długim związku rozstajemy się tak nagle jak by grom spadł na nas z jasnego nieba , ukochana osoba  twierdzi ze nas nie kocha już , a przedłużanie związku to zła konieczność .

Nagle świat zawalił się nam na głowę , kochamy i nie bardzo chcemy się z tym pogodzić , aby ktoś kogo kochamy opuścił nas i odszedł .

Nie pomagają żadne prośby , czy groźby odchodzi i nie mamy na to wpływu. Owszem tak często w życiu się zdarza kiedy ktoś jest pod wpływem uroku lub klątwy Często zdarza się ze inna osoba rzuca na nas taki urok miłosny , zdarza się również tak że nie możemy założyć związku z żadnym partnerem , a nasze związki rozpadają się jak domki z kart .

Właśnie dla tego założyłam tą stronę by wam pomóc  , mam wielkie osiągnięcia w tym kierunku , oczyszczanie z negatywnej energii pomogło już wielu osobom więc zapraszam do rytuałów miłosnych , które polegają na tym że pomagam w  łączeniu  związki które już się rozpadły , a także w zdobyciu powodzenia u partnera , lub partnerki zakładanie rodzin i związków , jednym słowem miłość . Stosuję do tych rytuałów , palenie ziół , oczyszczanie z negatywnych energii i bytów ,eliksiry miłosne , zioła  , modlitwa . Potrzebuję do tego zdjęcia daty urodzenia , lub przedmioty danej osoby , lub osób. Pozdrawiam i zapraszam .

 

Dawniej aby usidlić mężczyznę , wychodziły panny na drogę , kiedy chłopak szedł do pracy lub na pole , zbierały za nim 6 jego śladów  piasku , czyli garstkę ziemi z jego śladu pozostawionego na drodze lub na polu . Łatwiej było zbierać ślady chłopaka , gdyż wszyscy na polu  pracowali bez obuwia , dla tego łatwiej było zebrać pannom ślady chłopca . Woreczek ze śladami chłopaka nosiły panny do szeptuchy , które po dokonaniu rytuałów miłosnych , podrzucały ziemię na próg panny . Za zwyczaj po dokonaniu rytuałów miłosnych wybrany chłopak do końca roku  był już usidlony i rychło wyprawiano im weselisko .

Tak to wabiły nasze bacie , prababcie i mamy naszych dziadków , pradziadków  i ojców  .Często zamawiano u szeptuchy różne rytuały miłosne lub inne . W wielu  z wiosek żyła jakaś babcia szeptucha która trudniła się czarami i magią . Pomagały one w płodach ziemi i potomstwa , odczyniały od chorób i różnych zaraz , a także  ludzi nawiedzonych przez demony i różne  inne negatywne byty . Zamawiały one domy od klęsk żywiołów oraz  innych niepowodzeń. Szeptuchy cieszyły się wielką znajomością  magii i miały wielką moc .
Były też dobrymi psychologami i dobrymi swatkami .
Kiedy  chłopak był zauroczony inną kobietą i odszedł do innej . W noc kiedy księżyca przybywa dziewczyna paliła  świecę a nad jej płomieniem paliła jego włosy , lub len,  nawoływała chłopaka  do siebie . Szeptucha obchodziła dookoła  jej dom i rzucała  a dróżkę  miętę lub lubczyk  by zwabić chłopaka  ponownie do Panny , a kiedy wrócił związywano mu sznurówki lub kalesony by do innej już więcej nie poszedł.


Wrzuć czerwoną wisnię do napju ukochanego 
rychło powiększy się twoja rodzina
 


oceń
6
6

komentarze (35) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  70 281